Pytlované uhlí Třeština

Topíte na tuhá paliva a nehodláte měnit? Děláte dobře, protože ceny elektřiny jsou poměrně nevyzpytatelné a i přes nabídky mnoha firem jsou poměrně drahým způsobem vytápění. Oproti tomu, topení tuhými palivy, jako je palivové dřevo a palivové uhlí, je velice úsporné. Vše má ale dvě strany mince. Pokud budete topit nekvalitním palivem, topení bude neefektivní a ve finálwe zaplatíte více, než je nutné. Právě proto můžu jenom doporučit topení pomocí pytlovaného uhlí.

Jistě se ptáte: Proč je pytlované uhlí tak dobrým topivem a proč bych si ho měl pořídit? Odpověď je jednoduchá. Protože naše pytlované uhlí je balené v přesném množství a dobře se skladuje (po pytlích) a tudíž nezanechává nepořádek, jako například volně ložené uhlí.

Pytlované uhlí a několik informací

Na naší planetě máme tři druhy uhlí a to černé (kvalitní uhlí s vysokou výhřevností), hnědé (nekvalitní uhlí s nízkou cenou ale i výhřevností) a koks (méně kvalitní s nižší cenou, ale za to menší výhřevností). Bohužel v dnešní době spousta lidí "kouká na cenu" a radši si koupí nekvalitní a nevýhřevné hnědé uhlí. To má za následek vysokou cenu tepla a tímpádem i větší náklady na topení.

Pokud nechcete zbytečně utrácet, kupte si kvalitní černé uhlí

Proč bych měl(a) koupit pytlované uhlí?

    • 1) Pytlované uhlí je v "normobalíku", který má vždy stejnou váhu
    • 2) Pytlované uhlí je vysoce kvalitní a proto ušetříte
    • 3) Využijte vysoké výhřevnosti pytlovaného uhlí
    • 4) Samozřejmostí je nižší cena uhlí a to díky jeho vysoké výhřevnosti

Jak správě skladovat pytlované uhlí?

Pytlované uhlí je baleno v plastovém obalu, který špatmně odolává UV záření a proto je třeba skladovat ho na teplém, dobře větraném a suchém místě. Při delším skladování se v pytlích může, ale nemusí objevit malé množství vody, které ale není na závadu. Každé uhlí, i to naše pytlované v sobě má určité množství vlhkosti, která se při delším skladování uvolňuje.

Pytlované uhlí – lokality prodeje

Pytlované uhlí a jeho cena?

Pytlované černé uhlí Cena za 25 Kg Cena za 50 Kg
Kostka 140,- Kč 280,- Kč
Ořech I. 120,- Kč 240,- Kč
Ořech II. 120,- Kč 240,- Kč
Pytlované hnědé uhlí Cena za 25 Kg Cena za 50 Kg
Ořech II. (Most) 90,- Kč 180,- Kč
Ořech II. (Bílina) 95,- Kč 185,- Kč
Kostka Most 105,- Kč 215- Kč
Briketa Record 130,- Kč 265,- Kč
Balený koks Cena za 20 Kg Cena za 40 Kg
Koks 140,- Kč 285,- Kč

Pytlované uhlí prodáváme nejčastěji v těchto městech: Ostrava, Opava, Olomouc, Nový Jičín, Studénka, Kravaře, Bolatice, Litovel, Odry, Jeseník, Rýmařov, Drahanovice, Mikulovice, Bolatice, Štítína, Velká a Pustá Polom,Velká Štáhle, Václavov u Bruntálu, Krnov, Město Albrechtice, Holčovice,Olomouc a Šternberk

Samozřejmostí je dovážka do všech měst Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje.

Pytlované uhlí - galerie